top of page

Biz kimiz?

   Ben; Reyhan Özlem. Aralık 1986 doğumluyum. Peyzaj Mimarıyım. Evliyim. Nilüfer, Nilgün ve Yavuz isimlerinde 3 çocuğum var.

   Üretimin adının elişi olduğu ve elişi yapmanın günlük sıradan işlerden sayıldığı, gülen yüzlü, geniş bir ailede büyüdüm. Mutlu çocukluk anılarımın içinde; konuşmanın tam ortasında  başlayan dikiş makinası sesi, kareli sayfalara çizilmiş dantel örnekleri, duvarlara asılmış mutlu kanaviçe tabloları, merserize, yumuşak örgü iplikleri, boy boy kasnaklar, iğneler, tığlar, şişler, kumaşlar ve daha neler neler her zaman mevcuttu. 

   Sanırım ben de, bu doğal üretim atölyesinde büyürken yaşadıklarımı kendi çocuklarıma yaşatmak, hissettiklerimi de hissettirmek istedim. İşte nidükkan bu doğaçlama duygularla oluştu. Biraz ürettik biraz sattık. Biraz büyüdük biraz değiştik. İsmimize ‘A Sewing Lab’ ekledik.


   

60291be1-51a6-4b81-bbd5-768513f436be.jpg
363fea73-7010-4f4a-a9fc-2116259fba79.jpg

Nidükkan'ın hikayesinden bahsedelim

   Nidükkan doktor boneleri hikayesi ise şu şekilde başladı;

 

   Bir gün, bir arkadaşım, oğlunun doktoruna, doktor bonesi dikip dikemeyeceğimizi sordu. Zaten en başından beri üretilecekler listemizin ortalarında, sıranın kendisine gelmesini bekleyen doktor boneleri projemize böylelikle öncelik vermiş olduk.

 

   İlk bonemiz bir Batman karakterliydi. Sonra Superman ve Star Wars karakterleri bize eşlik ettiler. Kalıp çeşitimiz önce bir taneyken, sonra iki oldu ve şimdilerde ise üç çeşit kalıbımız mevcut. Derken tüm karakterler kapımızı çaldılar, sıraya girdiler. Çünkü bizi ve doktorlarımızı çok sevdiler. Tatlı kafalarına takılıp operasyonlara katılmak, hastalarla tanışmak istediler.

     Bonelerimizi tamamlayıcı ürünlerimiz olan; lanyardlarımıza ve yoyolarımıza da, web sitemizde göz atmayı unutmayın.

Nidükkan Takımı

be238b8d-19aa-4cb0-aba5-0032d53a87e9.jpg
bottom of page